Parada Średniowieczna

Parada Średniowieczna

thumb mmo 029W ramach projektu „Moja Mała Ojczyzna – Sudety Zachodnie" miała miejsce kolejna potyczka dla uczniów gimnazjów, które są uczestnikami tego projektu – Parada Średniowieczna. Organizatorzy potyczki Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystycznych i Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych przygotowali sporo atrakcji, ale także należało się wykazać wiedzą o tym okresie.

Obowiązkiem uczestników była wycieczka do jednego z zamków średniowiecznych, znajdujących się niedaleko od Jeleniej Góry: zamek Chojnik, zamek Bolczów, zamek Bolków, Świny i Wieża Książęca w Siedlęcinie i przygotowanie relacji z tej wycieczki. Następnie zmierzyli się z pytaniami w teście, np. jakie cechy miał idealny rycerz lub wymienić cechy stylu gotyckiego. Oprócz tego musieli namalować mapkę z zaznaczeniem zamków okolicznych i ulepić z plasteliny makietę zamku średniowiecznego. Nie byle atrakcją była wystawa zamków i pałaców Kotliny Jeleniogórskiej wykonana z drewna, właśnie przez uczniów Gimnazjum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych. thumb mmo 011

Pani Krystyna Szychowska pięknie zaprezentowała wystawę. Kolejnym zadaniem uczestników konkursu było rozpoznanie modeli pałaców i zamków znajdujących się na wystawie. Ostatnią konkurencją konkursu byłą inscenizacja znanej legendy jednego z zamków lub stworzenie własnej. Tutaj oceniano nie tylko grę aktorską, ale także stroje z epoki i sposób przedstawienia legendy. Kiedy członkowie Jury konkursu w składzie: Barbara Latosińska (Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu), Alicja Raczek (Zastępca Dyrektora Książnicy Karkonoskiej), Piotr Jędrzejas (Dyrektor Teatru im. C.K.Norwida) i Małgorzata Sokołowska (nauczyciel wiedzy o kulturze w ZSET) podsumowywali punkty zdobyte przez poszczególne zespoły, uczniowie kl. III b Technikum Hotelarskiego ZSET podawali jadło średniowieczne przygotowane przez uczennice z kl. IV c pod kierunkiem Ireny Oleńkiewicz (nauczyciel przedmiotu obsługa konsumenta).

Do konsumpcji uczestnicy otrzymali łyżki drewniane, które mogli zabrać ze sobą. Wydaje się, że nie było osób, którym to „jadło" nie smakowało. Po zjedzeniu niewielkich porcji „jadła średniowiecznego" Jury ogłosiło wyniki. Ciężkie było zadanie Jury, albowiem młodzież pięknie się przygotowała do konkursu. Mimo trudnego wyboru Jury wytypowało zwycięzców konkursu „Parada Średniowieczna". I tak: I miejsce wywalczyło Gimnazjum nr 3 i wycieczkę do Chaty Walońskiej dla jednej klasy; II miejsce przypadło Gimnazjum nr 1, a III miejsce przyznano Gimnazjum nr 5. Na koniec konkursu wszyscy uczestnicy zajęli miejsca na scenie auli ZSET i pozowali do wspólnego zdjęcia.

 

 

Komentarze  

 
0 #2 jola 2014-04-10 18:30
Dobrze się bawili, a przy tym czegoś nauczyli i pewnie o to w tym wszystkim chodzi. :roll:
Cytować
 
 
+1 #1 beza 2014-04-09 22:26
Fajne stroje. :)
Cytować
 

Dodaj komentarz

Komentuj zgodnie z zasadami dodawania komentarzy Regulamin

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdż nas na Facebooku

Szukasz FOTOGRAFA ?

IMG 20191021 002824

Tematy Pokrewne

 

Google+