V Rajd Lingwistyczno-Krajoznawczy

V Rajd Lingwistyczno-Krajoznawczy

festiwal nauki 005W dniach 9 – 10 października 2014 Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystycznych organizuje w ramach VI edycji projektu „Moja Mała Ojczyzna – Sudety Zachodnie" V Rajd Lingwistyczno-Krajoznawczy. Jak co roku uczniowie nie tylko poznają atrakcje naszego regionu, ale także będą się zmagać z zadaniami w języku angielskim i niemieckim, których tematem będą właśnie te atrakcje. Podstawą zadań językowych będą dwie książki: „Walonowie u Ducha Gór" Przemysława Wiatera i Skarby pogranicza – o zabytkach, ludziach i diamentach .... pod karkonoskim niebem" Tamary Chorążyczewskiej.

9 października 2014 uczestnicy rajdu z jeleniogórskich szkół ponadgimnazjalnych rozpoczną dzień od wykładu na Uniwersytecie Ekonomicznym. Wykład poprowadzi autorka „Skarbów pogranicza...." Następnie udadzą się do Szklarskiej Poręby Dolnej autokarem, a stamtąd przejdą pieszo do Chybotka, dalej do Wodospadu Szklarki, Chaty Walońskiej, Huty Leśnej i Karkonoskiego Centrum Edukacji Ekologicznej KPN. Zajęcia językowe odbędą się w Chacie Walońskiej i w Hucie Leśnej. Poprowadzą je Ewa Łapot z języka niemieckiego i Ewa Steyer z języka angielskiego.

10 października 2014 w rajdzie wezmą udział uczniowie jeleniogórskich gimnazjów. Tu zmierzą się nie tylko z wejściem na Chojnik, gdzie będą prezentować własną wersję legendy o Kunegundzie, ale także wykażą się znajomością języka angielskiego i niemieckiego w zadaniach związanych z florą i fauną Karkonoskiego Parku Narodowego oraz historią zamku Chojnik.

Ogółem w rajdzie weźmie udział 160 uczestników. Organizacja V Rajdu Lingwistyczno-Krajoznawczego o tak bogatym programie była możliwa dzięki współorganizatorom:

festyival nauki

 

 

Dodaj komentarz

Komentuj zgodnie z zasadami dodawania komentarzy Regulamin

Kod antyspamowy
Odśwież

 

Google+