Praktyka, staż, a może praca w Austrii?

thumb austria 005Praktyka, staż, a może praca w Austrii? Ukończyłeś 18 lat? Znasz w miarę dobrze język niemiecki i potrafisz zamienić parę słów na temat życia codziennego także w drugim języku obcym? Masz wykształcenie średnie ekonomiczne, a może pochodne? Interesujesz się biznesem i jesteś gotowy na jakiś czas wyjechać do pięknego, położonego nad modrym Dunajem Wiednia? To być może właśnie Ty jesteś najlepszym kandydatem, który ma szansę zrobić karierę jako International Transport Manager.

- Założone w 1924 roku prywatne przedsiębiorstwo LKW WALTER szuka przedsiębiorczych, młodych ludzi , którzy nie boją się wyzwań i samodzielnej pracy w małych zespołach – tak zachęcał do podjęcia pracy na obszarze niemieckojęzycznym pan Krzysztof Adamczuk, przedstawiciel przedsiębiorstwawalter transportowego LKW WALTER.

Oferta dotyczyła nie tylko pracy, ale również ewentualnych praktyk zawodowych, które umożliwią poznanie form pracy w dużej europejskiej firmie, jak również warunków socjalnych proponowanych uczniom i pracownikom przez austriackiego pracodawcę.

12.05.2014 w auli szkolnej ZSET w Jeleniej Górze odbyła się 1,5 godzinna prelekcja na temat posiadającego swoją siedzibę w Wiedniu rozwojowego przedsiębiorstwa transportowego LKW Walter. Uczestniczyły w niej starsze klasy technikum ekonomicznego, technikum handlowego, technikum obsługi turystycznej i technikum hotelarskiego.

- Nie ukrywam, że wolelibyśmy, żeby nasza młodzież po ukończeniu szkoły średniej kontynuowała dalszą naukę na polskich uczelniach lub podejmowała w kraju pracę w swoim zawodzie. Jednak ze względu na obecną sytuację gospodarczą trudno się dziwić, że młodzież szuka zatrudnienia poza granicami Polski. Uważam, że praktyki zawodowe odbywane zagranicą nie tylko pogłębiają znajomość języka obcego, ale pozytywnie wpływają na zdobywanie doświadczenia zawodowego i rozwijanie zdobytych już umiejętności w szkole – stwierdziła Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych pani Joanna Marczewska.

Poniedziałkowe spotkanie z ramienia szkoły zorganizowała Kierownik Praktyk Zawodowych pani Bogumiła Ziemiańska. Przedsiębiorcza nauczycielka od lat przygotowuje uczniów do praktyk zawodowych i czuwa nad ich prawidłowym przebiegiem.

- Nasza młodzież otrzymuje bardzo dobre oceny z praktyk i postrzegana jest bardzo pozytywnie przez pracodawców. Staramy się iść z duchem czasu i w miarę możliwości umożliwiać młodym ludziom zdobywanie doświadczenia zawodowego także poza Polską. Oczywiście w przypadku praktyk zagranicznych niezbędna jest znajomość języków obcych. Młody człowiek musi być komunikatywny, żeby uczestniczyć w życiu codziennym i zawodowym danego kraju – podkreśliła pani Bogumiła Ziemiańska.

- Bardzo mi się podobała dzisiejsza prezentacja na temat przedsiębiorstwa LKW Walter. Po raz pierwszy usłyszałam o możliwości podejmowania pracy w tego typu przedsiębiorstwie właśnie przez Polaków – przyznała Emilia, tegoroczna abiturientka technikum hotelarskiego.

Ponad 50 uczniów z dużym zainteresowaniem słuchało operatywnego gościa. Większość z nich bardzo pozytywnie odebrała przekazane informacje. W grupie znaleźli się i tacy, którzy nie wykluczają ewentualnej współpracy właśnie z tą firmą.

- Zdobywanie doświadczenia zawodowego w Austrii? Czemu nie? Jednak najpierw musiałbym trochę jeszcze podszkolić mój niemiecki –z uśmiechem stwierdził jeden z trzecioklasistów opuszczając aulę szkolną.

 

Komentarze  

 
0 #3 młody 2014-05-14 12:38
Nic nowego, to miasto nie może po prostu nic zaoferować. Pozostaje tylko wyjazd, dobrze że jest taka opcja, a ludzie naprawdę uczą się języków zachodnich.
Cytować
 
 
+1 #2 obser 2014-05-14 12:09
Nasz kraj to gigant - przekręt, nic dla obywatela, tylko go łupić. Wszyscy z czterema kończynami i głową na karku opuszczają "nasze" miasto.
Cytować
 
 
+3 #1 beemka 2014-05-14 07:30
O naszą młodzież zabiega nawet Austria, a my nie mamy dla nich pracy. Dziwne czasy.... :sad:
Cytować
 

Dodaj komentarz

Komentuj zgodnie z zasadami dodawania komentarzy Regulamin

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdż nas na Facebooku

Szukasz FOTOGRAFA ?

IMG 20191021 002824

Tematy Pokrewne

 

Google+