" Gimnazjalista - Dolnoślązak - Europejczyk" - uczniowie z "Czwórki" pokonali wszystkich .....

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej pod hasłem "Gimnazjalista - Dolnoślązak - Europejczyk"

mmo konkurs 1704 133"Moja Mała Ojczyzna - Sudety Zachodnie" to projekt znany wszystkim jeleniogórskim szkołom. Jedną z imprez zorganizowanych w ramach tej inicjatywy był Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej pod hasłem "Gimnazjalista - Dolnoślązak - Europejczyk", który odbył się 17.04.2015r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze.

W konkursie wzięli udział uczniowie siedmiu gimnazjów naszego regionu, zaangażowanych w VI edycję "Mojej Małej Ojczyzny". Skąd pomysł na konkurs o Unii Europejskiej w ramach lokalnego projektu? Niebawem popularny „Ekonom" przyjmie imię Unii Europejskiej.

Jak podkreślali organizatorzy jeleniogórskie szkoły dużo zyskały dzięki członkostwu Polski w UE - doposażenie, zagraniczne staże, praktyki i wycieczki. Europa jest naszą „dużą" ojczyzną i warto propagować wśród młodzieży wiedzę i wartości uniwersalne, jakie ze sobą niesie nasze członkostwo w UE.

Konkurs składał się z kilku konkurencji: testu wiedzy o UE, zadania praktycznego ze znajomości mapy Europy i języka angielskiego. Najważniejsze w rywalizacji okazały się jednak konkurencje polegające na wykonaniu albumu o wybranym kraju Unii oraz prezentacji jednego z członków UE, to te zadania zadecydowały o wynikach rywalizacji.

Miejsce I w konkursie zajął zespół uczniów z Gimnazjum nr 4 im. Noblistów Polskich w Jeleniej Górze, miejsce II - Gimnazjum nr 3 im. Janusza Kusocińskiego, jako trzeci na podium stanęli uczniowie z Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki.

Nagrody - piękne puchary, pendrive'y, książki i mapy o Jeleniej Górze i Karkonoszach ufundowali: Rada Miasta Jeleniej Góry, Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Nysa i Karkonoski Park Narodowy.

Joanna Piecyk


 

Komentarze  

 
0 #4 szeryf 2015-04-20 22:39
Cytuję pedro:
Gratulacje dla zwycięzców! W każdej szkole są lepsi i gorsi uczniowie. Czwórka też ma swoje plusy!

Najlepsi z Zabobrza uciekają do Jedynki lub Żeroma bo Czwórka to syf. O dyscyplinie nie ma co tam marzyć. Współczuję belfrom. Powinni miec dodatek za szkodliwe warunki pracy! :lol:
Cytować
 
 
+1 #3 pedro 2015-04-20 12:57
Gratulacje dla zwycięzców! W każdej szkole są lepsi i gorsi uczniowie. Czwórka też ma swoje plusy!
Cytować
 
 
+3 #2 kret 2015-04-18 19:26
Ładnie to wygląda. Ci zwycięzcy to pewnie najlepsi z Zabobrza. Większość stamtąd to patologia. Szkoda słów.
Cytować
 
 
+1 #1 zenio 2015-04-18 15:07
Ci z czwórki pobili Żerom? Niemożliwe! :lol:
Cytować
 

Dodaj komentarz

Komentuj zgodnie z zasadami dodawania komentarzy Regulamin

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdż nas na Facebooku

Szukasz FOTOGRAFA ?

IMG 20191021 002824

Tematy Pokrewne

 

Google+