Ogólnopolskie Wybory Książek w "Ekonomie"

mmo 00918 marca 2015 r. do akcji Ogólnopolskie Wybory Książek włączył się Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystycznych. Z inicjatywy nauczycieli bibliotekarzy ZSE-T, nauczyciele różnych przedmiotów, wspólnie z młodzieżą przeprowadzili tradycyjne wybory – przygotowali sformalizowane karty do głosowania i urnę na pierwszym piętrze szkoły.

Wybory nadzorowała młodzieżowa komisja wyborcza. W wyborach wzięły udział wszystkie klasy wraz z nauczycielami. Każdy głosujący na karcie do głosowania zapisał trzy tytuły książek, przeczytanych w przeciągu ostatnich dwóch lat, książek, które spodobały mu się najbardziej lub zrobiły na nim największe wrażenie. Wybory trwały od 9.00 – do 13.00. Dodatkowe atrakcje to drzewo literackie, na którym zawieszone zostały cytaty z ulubionych książek młodzieży. Głosujący mieli także okazję zmierzyć się z rebusem, którego rozwiązaniem był tytuł akcji „Ogólnopolskie Wybory Książek".

Podsumowanie: W głosowaniu wzięło udział: 302 głosujących; tytuły najczęściej powtarzające się to, oprócz książki „Pięćdziesiąt twarzy Greya" E L Jamesa: Saga o Wiedźminie, książki autorstwa Stephena Kinga, „Gwiazd naszych wina" Johna Greena, „Miasto Kości" – Clare Cassandra, „Eragon" – Christopher Paolini, „Poradnik pozytywnego myślenia" – Matthew Quick i wiele innych ciekawych propozycji.mmo 003

Akcja powstała z inicjatywy redakcji miesięcznika „Biblioteka w Szkole", we współpracy z Towarzystwem Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz Biblioteki Szkolne Online, pod patronatem minister edukacji narodowej Joanny Kluzik-Rostkowskiej. Jej cel to poznanie upodobań czytelniczych dzieci i młodzieży. Dla szkół, które najlepiej przygotowały wybory książek, przewidziane są nagrody w postaci książek do bibliotek szkolnych czy prenumeraty czasopism edukacyjnych. Mimo, że Biblioteka Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych dysponuje bogatą ofertą powieści współczesnych dla młodzieży, to przyjmiemy każdą dodatkową książkę, dzięki której nasi uczniowie będą czytać jeszcze więcej i jeszcze chętniej.

Wybory książek, dzięki staraniom uczniów i zaangażowanych nauczycieli, zamieniły się w ogólnoszkolne święto książki.

K.Pitera


Komentarze  

 
0 #1 zuza 2015-03-24 20:46
A ktoś w ogóle jeszcze czyta? :-* :zzz
Cytować
 

Dodaj komentarz

Komentuj zgodnie z zasadami dodawania komentarzy Regulamin

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdż nas na Facebooku

Szukasz FOTOGRAFA ?

IMG 20191021 002824

Tematy Pokrewne

 

Google+