Gitarowe granie OnLine

Zapraszamy na pierwszą w 2021 roku legnicką dawkę gitarowego grania!

Zbliża się 146. odsłona rockowego cyklu „strefa de...", w ramach której na scenie Sali Maneżowej zaprezentują się grupy prezentujące nieco odmienne, lecz równie ciekawe, spojrzenie na metalowe i alternatywne brzmienie – Miasto Gniewu oraz Airstrike. Wydarzenie odbędzie się wyłącznie w formie online – transmisja koncertu rozpocznie w sobotę, 16 stycznia, o godzinie 20 na kanale YouTube Legnickiego Centrum Kultury (www.youtube.com/LegnickieCentrumKultury).


Miasto Gniewu i Airstrike - plansza


Miasto Gniewu to legnicki zespół eksplorujący okolice alternatywnego rocka; zadebiutował w 2016 roku minialbumem „Splin". Dwa single, „Dysthymia" i „Autonomia", promowane wówczas przez „Czwórkę" oraz Antyradio, pozwoliły grupie zaistnieć i zadomowić się w przestrzeni muzycznej. 15 listopada 2019 „Gniewni" wydali singiel i teledysk do numeru „Ostatni", rozpoczynając tym samym promocję pełnometrażowego albumu „Kohezja". Nieco ponad miesiąc później, 20 grudnia, ukazał się ich następny singiel – tym razem do drapieżnej „Chemii". Na 18 kwietnia 2020 Miasto Gniewu i Legnickie Centrum Kultury zaplanowali koncert promocyjno-wydawniczy nowego krążka. Niestety, wszystko jednym cięciem przerwała pandemia. W międzyczasie album po prostu trafił do sieci, a 28 listopada światło dzienne ujrzał trzeci singlowy teledysk – bardzo dobrze przyjęta „Jesień" z partią skrzypiec autorstwa Marty Sochal-Matuszyk.


Airstrike 01


Aistrike to formacja z Legnicy założona w 2014 roku, wykonująca muzykę z pogranicza heavy i thrash metalu. Po kilku zmianach uformował się grający do dziś skład: Daniel (wokal, gitara), Mariusz (gitara), Kornel (perkusja) oraz Maciej (bas). Ta czwórka fanów ciężkich brzmień tworzy utwory o mocnych riffach i przyprawia je autorskimi tekstami. Każdy z nich gra wiele lat, słucha różnych podgatunków rocka i metalu (i nie tylko...), co wpływa na brzmienie zespołu, który na koncie ma nagrane demo; jednym z najbliższych planów Airstrike jest natomiast wydanie longplaya. Grupa dzieliła scenę z takimi kapelami jak między innymi Nocny Kochanek, KAT&Roman Kostrzewski, Turbo, NeuOberschlesien czy Non Iron.

Koncert "strefa de..." #146

wystąpią:

Miasto Gniewu

alternatywny rock - Legnica

www.facebook.com/miastogniewu

Airstrike

thrash metal - Legnica

www.facebook.com/airstrikepl

Koncert w wersji online na kanale YouTube Legnickiego Centrum Kultury (www.youtube.com/LegnickieCentrumKultury).

Dodaj komentarz

Komentuj zgodnie z zasadami dodawania komentarzy Regulamin

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdż nas na Facebooku

Szukasz FOTOGRAFA ?

IMG 20191021 002824

Tematy Pokrewne

 

Google+