HORECA EXPO portalik24 750x150 px

Mobilne Planetarium UFOLUDKI

baner 750x110

"ŚCIEŻKA CZAROWNIC"

otwarcieKapituła Gildii Przewodników Sudeckich pragnie serdecznie Was zaprosić do Szklarskiej Poręby na uroczyste otwarcie i przejście szlaku pod nazwą "ŚCIEŻKA CZAROWNIC", którą dedykujemy pamięci profesora etnologii i etnografii Willa - Ericha Peuckerta nazwanego przez swoich studentów "profesorem od czarownic".Przejście odbędzie się dnia 04.10.2014 o godzinie 10:00. Spotykamy się przy Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie, przy ul. 11 Listopada 23.

Zaznaczamy, że szlak przeznaczony jest dla wędrowców wytrawnych, którzy lubią długie wędrówki, lubią odkrywać i wykazują się kreatywnością. Szlak przeznaczony jest również dla tych, którzy oprócz podziwiania piękna gór lubią odkrywać ich historię, tajemnice, a przede wszystkim lubią czytać, niekoniecznie podzielając kulturę obrazkową z minimalną ilością tekstu, która zewsząd nas zalewa.

Podczas uroczystego otwarcia poprowadzi Was Gildia Przewodników Sudeckich im. Willa - Ericha Peuckerta.

Na trasie nie spotkacie, żadnych tablic informacyjnych, ani oznaczeń szlaków którędy "ŚCIEŻKA CZARWNIC" przebiega. Będzie to szlak dla wtajemniczonych.

Podpowiedzią będą:

Pierwsza wędrówka z Gildią Przewodników Sudeckich im. Willa - Ericha Peuckerta podczas uroczystego otwarcia, gdzie poznacie i odkryjecie tajemnice Gór Izerskich.

Późniejsze informacje zamieszczone na naszej witrynie internetowej: www.gildia-przewodnicy.pl, lub na naszym fanpage na FB.

Mapa Gór Izerskich wydawnictwa PLAN, gdzie naniesiona jest cała trasa w kolorze zielonej ścieżki dydaktycznej im. Willa - Ericha Peuckerta, ale bez zdradzana sekretów, które "ŚCIEŻKA CZAROWNIC" kryje.

Odwiedzenie Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie, gdzie znajdziesz pełne informacje i pierwszą wskazówkę, jak wędrować "ŚCIEŻKĄ CZAROWNIC" - bez tego będzie Ci bardzo trudno.

Na "ŚCIEŻCE CZAROWNIC" postanowiliśmy ukryć 11 skrzynek, które zawierają przetłumaczone na Język polski rozdziały "Sag Śląskich", które przed II Wojną Światową spisał i wydał w Języku niemieckim profesor etnologii i etnografii - Will Erich Peuckert. Ukryliśmy tam jeszcze kilka innych drobiazgów, o których dowiecie się podczas wędrówki.

Skrzynki odnaleźć można za pomocą współrzędnych geograficznych, dzięki popularnej ostatnio aplikacji GEOCACHING. Dodatkowo, żeby urozmaicić Wam poszukiwanie ukrytych skrzynek, w tekstach "Sag Śląskich" będą powiększone i wytłuszczone litery, które odsłonią fragmenty hasła, jakie trzeba będzie rozwiązać po przejściu całej trasy.

Więcej będziecie mogli się dowiedzieć podczas pierwszego, uroczystego przejścia "ŚCIEŻKI CZAROWNIC" pod przewodnictwem Gildii Przewodników Sudeckich im. Willa - Ericha Peuckerta.

Oczywiście ukrytych skrzynek poszukują uczestnicy wyprawy z ewentualną podpowiedzią naszych Przewodników.

Co będzie nam potrzebne?

Dobry humor!

Dobre buty i odzież, bo wędrujemy w górach, a pogoda bywa różna.

Czołówka lub latarka i elementy odblaskowe - jesienią dzień jest krótszy, a wrócimy po zachodzie słońca.

Kijki trekkingowe, jak ktoś lubi.

Apteczka pierwszej pomocy.

Urządzenie GPS, lub smartfon z aplikacją GEOCACHING, który możemy bez problemu w podstawowej wersji ściągnąć za darmo.

Coś do plecaka, czyli: termos, napoje, kanapki, batony, kto co woli.

Trasa obejmuje:

Muzeum Hauptmannów dystans: 0 km

Dawna Huta Julia dystans: 2 km

Waloński Kamień dystans: 7 km

Cicha Równia dystans: 9 km

Stacja Turystyczna Orle dystans: 13 km

Kobyla Łąka dystans: 15 km

Chatka Górzystów dystans: 17 km

Sine Skałki dystans: 24 km

Wieczorny Zamek dystans: 26 km

Wysoki Kamień dystans: 30 km

Sztolnie Pirytu dystans: 34 km

Muzeum Hauptmannów dystans: 36 km

Na trasie przewidziana jest godzinna przerwa.

Czas przejścia - około 10 godzin

Z Izerskim Pozdrowieniem,

Gildia Przewodników Sudeckich

Znajdż nas na Facebooku

Tematy Pokrewne

 

Google+