Zakończył się cykl rekrutacji do szkół podstawowych, rozpoczął – do ponadpodstawowych. – W niektórych szkołach podstawowych mamy jeszcze pojedyncze miejsca – powiedziano w Departamencie Edukacji UM. – Najwięcej, bo 19 w szkole nr 15 w Sobieszowie, 14 miejsc w „siódemce" i 13 miejsc w „trójce". W „trzynastce" może znaleźć miejsce nauki jeszcze czwórka uczniów, pozostałe placówki zamknęły rekrutację. W zasadzie pełne obłożenie mają przedszkola miejskie. Jak będzie ze szkołami średnimi ? – okaże się w czerwcu.
Elektroniczny nabór będzie prowadzony do 21.06., opublikowane zostaną 22.06. listy kandydatów – przyjętych i nieprzyjętych, ostateczna lista wolnych miejsc i osób przyjętych do konkretnych szkół pojawi się do 2 sierpnia br.
Zainteresowani nauką w Jeleniej Górze mają do wyboru m.in. trzy licea ogólnokształcące, siedem techników i trzy szkoły branżowe. – Oferta kierunków, czy specjalizacji nauczania – powiedział Jerzy Łużniak, Prezydent Miasta – jest relatywnie szeroka, począwszy od różnych profili kształcenia w LO, przez 32 zawody w technikach i 12 zawodów w szkołach branżowych. Placówki starają się proponować takie profesje, które dają absolwentom szansę podejmowania pracy, lub nawet szansę zorganizowania samemu sobie jednoosobowej firmy, chociaż to dla młodego człowieka bez doświadczenia rynkowego może być trudne.
Ale.. ktoś przebojowy i kreatywny, bo ukończeniu nauki W zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych jako technik przemysłu mody może próbować, podobnie jak uzdolniony technik programista po ukończeniu edukacji w Zespole Szkół Elektronicznych.
Z pewnością bezpieczniejszym rozwiązaniem jest podjęcie pracy w firmie przez technika optyka, czy technika ochrony środowiska (te kierunki istnieją w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych), czy technika transportu kolejowego (Zespół Szkół Przyrodniczo-Usługowych).
OGLĄDAJ NAS NA TELEFONIE I TABLECIE - ZOBACZ JAK PROSTE JEST DODAWANIE I PRZEGLĄDANIE OGŁOSZEŃ na portalik24.pl
Copyrights. All rights reserved portalik24.pl