HORECA EXPO portalik24 750x150 px

Mobilne Planetarium UFOLUDKI

baner 750x110

Internetowe Radio KSON nadaje!

Od 27 czerwca gra internetowe Radio KSON uruchomione przez Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych. Warto przypomnieć, że jest to druga próba utworzenia stacji radiowej, której celem jest wypełniłnienie luki jaką obserwujemy w środkach masowego przekazu dla osób niepełnosprawnych i seniorów.


IMG 20181115 112425


Pierwsze radio funkcjonowało przy wsparciu środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i działało blisko pół roku, a zaprzestało z uwagi na brak wsparcia finansowego. Na szczęście – mówi Redaktor Naczelna Katarzyna Pietuszko – udało się zachować większość urządzeń z tamtego czasu. Przy niewielkiej pomocy finansowej z KSON wznowiliśmy nadawanie. Dostęp do audycji jest bardzo prosty, wystarczy wejść na stronę www.radiokson.pl, a następnie wybrać przycisk „Słuchaj Radio KSON". W dodatkowym oknie automatyczne uruchamia się odtwarzacz radiowy, który ewentualnie należy włączyć. Za pośrednictwem strony radiowej, w dziale „Audio" możemy przesłuchać również audycje archiwalne.


IMG 20181115 112411


Zespół redakcyjny stworzyły osoby niepełnosprawne i seniorzy, ale nie zabrakło w nim również ludzi młodych, którzy chcą uczyć się tego zawodu, a jednocześnie realizować swoje pasje. Ramówka początkowo zakładała trzy dni premierowe: poniedziałek – „To i owo nie tylko o zdrowiu", środa - „Mix Maszing" i piątek - „Kalejdoskop Radia KSON". Już od września ramówka wzbogaciła się o czwarty dzień premierowy – sobotę z programem „Dźwięki Historii". W najbliższych planach jest pierwsza audycja dla fanów motoryzacji.

Według naszych statystyk radio zdobywa coraz większe grono słuchaczy. Już w październiku osiągneliśmy liczbę blisko 300 wejść miesięcznie na antenę i niespełna pół tysiąca wejść na stronę z materiałami archiwalnymi. Pod koniec listopada statystyki są jeszcze lepsze i słucha nas już 450 osób w miesiącu.


IMG 20181115 112229


Zdaniem Rafała Kondraciuka, Zastępcy Redaktora Naczelnego odpowiedzialnego za techniczne aspekty funkcjonowania radia – to dobry wskaźnik, biorąc zwłaszcza pod uwagę ilość kontaktów telefonicznych i mailowych zauważamy, że grono stałych słuchaczy systematycznie rośnie. W okresie od czerwca do listopada radio wyemitowało ponad 140 godzin audycji. Wśród naszych rozmówców są ciekawi ludzie, którzy na naszej antenie opowiadają o sobie i swoich pasjach, marzeniach i planach . W audycjach gościliśmy między innymi znanego himalaistę – Rafała Fronię, dyrektora naczelnego Teatru im C.K. Norwida – Tadeusza Wnuka, dyrektora naczelnego Filharmonii Dolnośląskiej – Tomasza Janczaka, dyrektora Domu Muzeum Hauptmana – Janusza Skowrońskiego, dyrektrora naczelnego Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej – Tomasza Dymyta, ordynatora oddziału opieki paliatywnej Szpitala Wysoka Łąka – Agnieszkę Janczyszyn, wielu znanych lekarzy i terapeutów. W okresie kampanii wyborczej prezentowaliśmy jelenigórskich kandydatów na prezydentów i radnych wszystkich opcji. Przypominaliśmy także tych którzy pełnili funkcję prezydetntów i starostów ziemi jeleniogórskiej. Ważnym elementem działalności redakcji jest nawiązywanie kontaktów z różnymi organizacjami i instytucjami, między innymi z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych czy Ministerstwem Rozwoju Inwestycji. Dzięki nim możemy jako pierwsi na antenie informować słuchaczy o działaniach i inicjatywach podejmowanych z myślą o niepełnosprawnych i seniorach. Ale Radio KSON to nie tylko rozgłośnia zajmująca się problematyką i sprawami osób niepełnosrawnych i seniorów. Nawiązaliśmy kontakty – dodaje Katarzyna Pietuszko – z klasami medialnymi Jeleniogórskich szkół ponadpodstawowych oraz wydziałem dziennikarstwa Karkonoskiej Państwowej Wyższej Szkoły w Jeleniej Górze. Współpraca ta pomaga wzbogaćić ramówkę o audycje interesujące również młodych słuchaczy.

Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosrawnych od pewnego już czasu ogłasza nabór kandydatów na stanowisko dziennikarza. Od chętnych oczekujemy poprawnej polszczyzny i dykcji, entuzjazmu i zaangażowania w pracy. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do redakcji Radia KSON znajdującej się w siedzibie Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, ul. Osiedle Robotnicze 47A, 58-500 Jelenia Góra, od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 16.00 lub do kontaktu telefonicznego pod numerem 690-680-050, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Chcemy tworzyć radio, które nie tylko pomoże rozwiązywać ważne problemy, ale także pozwoli na chwilę oddechu w codziennej rzeczywistości. Słuchajcie nas Państwo. Nasz skromny liczebnie zespół jest zawsze do Państwa dyspozycji.

Remigiusz Stefaniak

Znajdż nas na Facebooku

Tematy Pokrewne

 

Google+