Na uroczyste otwarcie nowoczesnej hali produkcyjnej, w czwartek 31.07.2014, firma ZORKA zaprosiła dziennikarzy na specjalną konferencję, która rozpoczęła się kilka minut po godz. 12.00. Wszyscy goście, wśród nich Prezydent Miasta Jeleniej Góry Marcin Zawiła i przedstawiciele Banku Zachodniego oraz IKEI, zwiedzili zakład produkcyjny. Nowa hala ma około 10.000 metrów kwadratowych. Mieszczą się w niej maszynownia, lakiernia, dział montażu i pakowania oraz magazyn. Obecnie przy produkcji zatrudnionych jest około 600 osób. Wynagrodzenie uzależnione jest od wydajności pracownika i specjalizacji.
W ZORCE od października ruszy produkcja dużej, nowej serii wyrobów. Jest zapotrzebowanie i konkretny odbiorca, czyli szwedzka firma IKEA, z którą spółka współpracuje już od 35 lat. Dawniej ZORKA produkowała dla niej zabawki, drewniane klocki. Dziś dostarcza łóżka i stoły. Nowe modele mebli wejdą do produkcji w ciągu dwóch tygodni. W ciągu dwóch lat zarząd planuje podwoić ich produkcję, dlatego też potrzebni są do pracy nowi pracownicy. Na zatrudnienie może liczyć około 80 osób. Są szanse na przyjęcie nawet i większej ilości, jeżeli wzrośnie liczba zleceń.
- Cały czas trwa rekrutacja i prawdopodobnie potrwa jeszcze około 2 miesięcy. Potrzebujemy pracowników biurowych, magazynierów, technologów, pracowników wykwalifikowanych i niewykwalifikowanych do obsługi maszyn. Niewykwalifikowani pracownicy mogą liczyć na dobre, fachowe przeszkolenie tu u nas na miejscu, np. w zawodzie lakiernika - poinformował Jerzy Chałaj, Prezes Spółki ZORKA.
Jest to ważne ze względu na kredyty, które zostały zaciągnięte, żeby przeprowadzić modernizację fabryki. Inwestycje pochłonęły aż 36 mln złotych. 16 mln będzie trzeba spłacić bankom. Raty wynoszą miesięcznie około. 600 tys. złotych. Trzeba je regularnie spłacać. Być może w przyszłości zostanie dokupiona kolejna działka w strefie przemysłowej miasta przy ul. Meblowej, jeżeli ZORKA będzie się nadal dobrze rozwijać.
Z powodu złego połączenia komunikacyjnego osoby niezmotoryzowane rezygnowały ze starań o pracę w dzielnicy przemysłowej. Od połowy sierpnia tego problemu już nie będzie, gdyż dzięki otwarciu nowego węzła komunikacyjnego łączącego ulicę Lubańską z dzielnicą przemysłową, trasą będzie kursował autobus linii nr 21. Pojedzie on z Zabobrza przez Małą Pocztę i Cieplice aż do Sobieszowa.
OGLĄDAJ NAS NA TELEFONIE I TABLECIE - ZOBACZ JAK PROSTE JEST DODAWANIE I PRZEGLĄDANIE OGŁOSZEŃ na portalik24.pl
Copyrights. All rights reserved portalik24.pl