Komunikat JLNBA - rewanże półfinałów

front logo league.jpgW minioną niedzielę odbyła się przedostatnia runda spotkań w Jeleniogórskiej Lidze Najlepszego Basketu Amatorskiego pod patronatem Prezydenta Miasta Jelenia Góra. Pierwsze spotkanie to rewanż Wilki Karpacz przeciwko Są Gorsi ( to mecz o miejsca 5-8 ). W pierwszym meczu Wilki wygrały piętnastoma punktami.Po trzech kwartach Są Gorsi prowadzili i czwarta kwarta zapowiadała się interesująco.Niestety dla Są Gorsi, Wilki wzięły się mocno do pracy i wygrali kwartę dziesięcioma punktami a cały mecz 55 – 49.

W Są Gorsi wyróżnili się jak zwykle M. Kalisz w obronie i M. Horeglad w ataku – 16 punktów.U Wilków cała drużyna dobre statystyki indywidualne a wyróżnili się D. Bęc – 16 punktów i K. Jasiński – 14 zbiórek. Drugi mecz nie odbył się. Kayaki definitywnie zrezygnowali z udziału w lidze.Ich miejsce zajmą Hiszpańscy Naganiacze Kolejne zawody to rewanżowy półfinał Spark Team – Matadors.Pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się remisem.

W rewanżu nie było już tak zacięcie. Po 2 kwartach Spark Team wygrywał już 14 punktami, po 3 kwarcie było tylko i aż 10 punktów na korzyść Spark.Jednak w 4 kwarcie Matadorsi nie wytrzymali fizycznie i mocną obroną a także konsekwencją w ataku Spark Team powiększył różnicę punktów na swoją korzyść i wygrał całe zawody 62 – 48 . Indywidualnie klasą samą dla siebie był w Spark Team M. Wateha – co ciekawe zdobył 18 punktów i wszystko to rzutami za 3 pkt. oraz R. Suchecki – 12 zbiórek. W Matadorsach statystyki były wyrównane a wyróżnili się A. Raczek – 16 punktów i 3 asysty oraz M. Kanecki - 12 punktów i 10 zbiórek. Ostatnim meczem kolejki był drugi z rewanżowych półfinałów pomiędzy A.Ś. Amator kontra Rio Team Złotoryja.

W pierwszym meczu Amatorzy wygrali różnicą 8 punktów. Amatorzy w miarę konsekwentnie przez 2 kwarty pomimo "szalejącego" na parkiecie w obronie i ataku P. Nowickiego powiększali swoją przewagę – do przerwy Rio Team przegrywali 8 punktami.Pomimo, że 3 kwartę Rio wygrało 3 punktami nikt nie spodziewał się, że będą jeszcze jakieś większe emocje. A jednak! W 4 kwarcie Amatorzy ewidentnie osłabli i kondycyjnie a i chyba taktyka szwankowała – wydaje się, że grali swoje akcje za chaotycznie i za szybko decydowali się na rzuty z nieprzygotowanych pozycji, a Rio konsekwentnie w obronie i szybko w ataku wygrało kwartę 19 – 9 i wynik na tablicy wskazywał 40 do 48 na korzyść Rio i oznaczało to, że po dwóch kwartach jest idealny remis więc będzie potrzebna dogrywka.

Na początku ekstra czasu pierwsze 4 punkty zdobyło Rio, ale wtedy właśnie Amatorzy "obudzili się " i zaczęli grać tak jak na początku meczu – konsekwentnie w ataku z przygotowanych pozycji rzuty oraz mocno w obronie na zbiórkach.Rio grało mocno, szybko ale nie na tyle, by jednak wygrać więcej niż różnicą 8 punktów.Mecz zakończył się wynikiem 56 – 49 dla Rio co oznaczało, że w wielkim finale zagrają A.Ś. Amator z Spark Team a o 3 miejsce zagrają Rio Team z Matadors.W tym zaciętym meczu z Rio wyróżnił się indywidualnie P. Nowicki - 27 punktów, 35 punktów eval oraz A. Kwiatkowski – 19 pkt. i 9 zbiórek., odpowiednio u Amatorów M. Adamczyk – 20 pkt. i 5 zbiórek oraz K. Samiec 13 pkt. oraz 9 zbiórek.Nagrodę gracza kolejki fundowaną przez sklep Decathlon Jelenia Góra otrzymał Paweł Nowicki z Rio Team Złotoryja.

Wielki finał odbędzie się w sobotę, 14.11.2020. w hali im. M. Koczwary – Sudecka 42.14.00. mecz o 7 miejsce Są Gorsi – Hiszpańcy Naganiacze 15.30. mecz o 5 miejsce Dzikie Knury – Wilki Karpacz 17.00. mecz o 3 miejsce Matadors - Rio Team Złotoryja 18.30. mecz o 1 miejsce A.Ś. Amator – Spark Team Niestety przypominam, że mecze muszą odbyć się bez udziału publiczności ze względu na przepisy pandemiczne. Czynimy starania, by finałowe mecze mogły być transmitowane przez internet. Obserwujcie naszego FB oraz naszą stronę - www.jlnba.ligspace.pl - wkrótce informacje i link.Maciej Rybkiewicz - organizator z ramienia K.S. Sudety Jelenia Góra przeprowadzającego projekt JLNBA - koszykówka dla wszystkich w ramach JBO 2020.