W Dolinie Pałaców i Ogrodów

Już po raz siódmy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mieli okazję rywalizować na dwóch trasach (angielskiej i niemieckiej) Rajdu Lingwistyczno-Krajoznawczego, organizowanego przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze w ramach VIII edycji projektu „Moja Mała Ojczyzna-Sudety Zachodnie"

DSC 2217

W tym roku rajd odbywał się on we wtorek 11.10.2016 pod nazwą „Dolina Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej" . Uczestnicy musieli wykazać się znajomością historii pałaców Wojanów, Łomnica, Karpniki, Mysłakowice i Bukowiec oraz umieć w języku obcym opowiedzieć o jednym z pałaców Kotliny Jeleniogórskiej. Po raz pierwszy zapewne uczniowie mieli okazję wcielić się w rolę przewodnika i, z mikrofonem w ręku , w języku angielskim lub niemieckim, przedstawić wybrane przez siebie pałace. Wśród zadań były również gry językowe i prezentacja strojów z epoki właścicieli Pałacu Bukowiec, hrabiego Friedricha Wilhelma von Reden i jego żony - Friederike. Największą furorę zrobiły oczywiście stroje z epoki hrabiego von Redena, tak wśród uczestników jaki i fotoreporterów. Tu pomysłowością i dbałością o zgodność z epoką najbardziej wykazali się uczniowie jeleniogórskiej „Handlówki".

Całodzienne zmagania, zwiedzanie pałaców oraz spacer z Mysłakowic do Bukowca zakończyło wspólne śpiewanie piosenek, nie tylko turystycznych. Nie mogło oczywiście zabraknąć i bigosu, stałego elementu rajdów lingwistycznych.

Na zakończenie rajdu wszystkim uczestnikom zostały wręczone dyplomy i upominki oraz symboliczne nagrody zwycięzcom obu tras językowych. Jury trasy angielskiej przyznało I miejsce ex aequo uczniom z „Mechanika" i z „Ekonoma", miejsce III zaś „Handlówce" . Na trasie niemieckiej jury przyznało I miejsce uczniom z „Handlówki", II miejsce uczniom z Ekonoma, miejsce trzecie zajęli uczniowie z II LO, a wyróżnienie zdobył „Mechanik".

Zaplanowane działania mogły być zrealizowane także dzięki Pani Grażynie Kolarzyk, Dyrektorowi Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej i Panu Witoldowi Szczudłowskiemu, Dyrektorowi Związku Gmin Karkonoskich.


Komentarze  

 
0 #2 demo 2016-10-15 23:49
Fajnie wyglądają dziewczyny w tych strojach.
Cytować
 
 
+1 #1 ewa 2016-10-15 13:41
Super dziewczyny z Handlówki
Cytować
 

Dodaj komentarz

Komentuj zgodnie z zasadami dodawania komentarzy Regulamin

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdż nas na Facebooku

Szukasz FOTOGRAFA ?

IMG 20191021 002824

Tematy Pokrewne

 

Google+