Teatrzyk kamishibai w jeleniogórskiej „Siódemce"

Kiedy lutowa pogoda za oknem nie rozpieszcza a zdalne nauczanie ciągnie się w nieskończoność, uczniowie klasy trzeciej jeleniogórskiej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza postanowili zaprosić „kulturę" do swojej placówki. Każdy z nich stworzył swój teatrzyk kamishibai.

20210212 115710

Kamishibai (jap. kami – papier, shibai – sztuka) to mało znana forma „papierowego teatrzyku". Oznacza teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania i czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę, w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii.


20210212 115953

Forma małego spektaklu teatralnego poszerza słownictwo, a jednocześnie bawi i uczy, zabierając uczestników w podróż do magicznej krainy teatru i literatury równocześnie. Młodzi widzowie z zainteresowaniem patrzą i słuchają ciekawych opowieści ... W teatrze kamishibai aktor nie jest osobą pierwszoplanową. Najważniejsza jest czytana historia. To właśnie wyróżnia kamishibai.

5948

Uczniowie klasy trzeciej SP nr 7 samodzielnie przygotowali swoją scenę, ilustracje oraz tekst opowiadania. Z twórców sztuki teatralnej przeobrazili się jednocześnie w widzów widowiska teatralnego. Magia i aura niezwykłości pozwoliły im przenieść się w odległe czasy i miejsca... Było to niecodzienne spotkanie z bajką. A to wszystko za sprawą kilku kartek. Szkolne zajęcia zamieniły się w magiczną chwilę współuczestnictwa, bycia razem i współprzeżywania. 


Dodaj komentarz

Komentuj zgodnie z zasadami dodawania komentarzy Regulamin

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdż nas na Facebooku

Szukasz FOTOGRAFA ?

IMG 20191021 002824

Tematy Pokrewne

 

Google+