Tragedia na "Żwirowni"

topielec żwirownia jelenia góra portalik24.plJeszcze nie zaczęło się lato, a „żwirownia" w Wojanowie już zaczęła zbierać swoje żniwo. We wtorek 10.06.2014 około godz. 16.00 18-letni chłopak z Czernicy wraz z kolegą próbował dopłynąć do jednej, oddalonej około 30 metrów, z wysepek.

Przyjacielowi udało się dopłynąć, sam osiemnastolatek nie miał tyle szczęścia. Nagle, z niewyjaśnionych przyczyn, zniknął pod wodą. Jeden z młodych ludzi, naoczny świadek zdarzenia, próbował odnaleźć pod wodą nieszczęsnego topielca. Słaba widoczność w wodzie i głębokość około 6 metrów utrudniały poszukiwania. Dobrze, że sam nie stracił przy tym życia, ponieważ na dnie znajduje się stare złomowisko zużytych, zardzewiałych maszyn. Po paru minutach chłopaka wyciągnął z dna dopiero wyposażony w butlę powietrzną płetwonurek straży pożarnej, który w miarę szybko zjawił się z kilkuosobową ekipą na miejscu zdarzenia.

Z relacji jednego ze świadków wynika, że do przybycia ekipy ratunkowej tragicznie zmarły mężczyzna przebywał na dnie około 30 minut. Podjęte próby reanimacji nie powiodły się. Karetka pogotowia dotarła na miejsce wypadku pod koniec półgodzinnej reanimacji, gdy stracono już całkowicie nadzieję na przywrócenie funkcji życiowych.

Dwa światy, dwie skrajności. Nieopodal, obok rozgrywającej się tragedii, toczyło się normalne życie. Plażowicze spokojnie odpoczywali. Niektórzy z nich zachowywali się jak na pikniku. Beztrosko dokazywali i żartowali. Napawa smutkiem fakt, że gdy jedni cieszą się życiem, drudzy w tragiczny sposób je kończą.

portalik24.pl

 


 

Policja jeleniogórska apeluje o rozsądek i rozwagę. W zbiorniku, w którym doszło do tragedii jest całkowity zakaz kąpieli. Jest to zbiornik poprzemysłowy, bardzo niebezpieczny. Na dnie znajdują się resztki maszyn, druty i różnego rodzaju pręty. Nie jest to zbiornik przygotowany do kąpieli. Każde wejście do wody może skończyć się tragicznie.

Woda może być naprawdę niebezpieczna. Większość utonięć jest wynikiem lekkomyślnego korzystania z wody, zwłaszcza w miejsca niedozwolonych , na kąpieliskach niestrzeżonych.

• Korzystamy z kąpielisk, strzeżonych, odpowiednio zorganizowanych

i oznakowanych.

• Należy przestrzegać regulaminu kąpieliska;

• Stosować się do poleceń ratownika;

• Nie zakłócamy wypoczynku i kąpieli innych osób, a przede wszystkim: nie krzyczymy, nie popychamy się, nie zaśmiecamy terenu.

• Nie wchodzimy do wody gdy przed chwilą zjedliśmy posiłek.

• Nie wskakujemy do wody gdy jesteśmy rozgrzani grą w piłkę lub dłuższym opalaniem.

• Korzystamy z okryć głowy i okularów przeciwsłonecznych przy dłuższym przebywaniu na słońcu.

• NIE WOLNO !

• Wchodzić do wody wbrew zakazom ratownika oraz w czasie, w którym wywieszona jest flaga czerwona.

• Niszczyć urządzeń i sprzętu kąpieliska.

• Niszczyć znaków żeglugowych odgradzających kąpielisko od szlaku żeglownego, wód otwartych lub miejsc, w których kąpiel jest zabroniona.

• Kąpać się w portach, na przystani, przy zaporach, mostach, w ujęciach wody pitnej, stawach hodowlanych, basenach przeciwpożarowych, gliniankach i przy falochronach.

• Skakać do wody na głowę nie znając głębokości wody i jej dna.

• Pamiętaj! Dzieci do lat 7 mogą przebywać na terenie kąpieliska, pływalni oraz korzystać z kąpieli wyłącznie pod opieką i nadzorem osób pełnoletnich – NIGDY NIE ZOSTAWIAJ DZIECI BEZ OPIEKI,

• Wchodzić do wody po spożyciu alkoholu,

Pamiętaj !

Chwila nierozwagi, brawura czy przecenie własnych możliwości może być przyczyną utraty zdrowia , trwałego kalectwa, a nawet utraty życia.

podinsp. Edyta Bagrowska

 


 

 

 

Komentarze

 
+2 #79 ktoś 2015-06-10 21:26
To już rok :cry: tęsknimy :( :sad:
 
 
+6 #78 Marek Walczak 2015-06-10 16:31
Pamiętamy. Będziemy pamiętać.
Tata.
 
 
0 #77 nikt 2015-02-10 21:29
Dziś kończył byś 19 lat :cry: Spoczywaj w spokoju [*]
 
 
+2 #76 nie ważne 2014-10-12 09:02
To już 4 miesiące :cry: Dalej nie mogę w to uwierzyć :sad:
 
 
+1 #75 nie ważne 2014-09-10 18:22
To już 3 miesiąc bez Ciebie :cry:
 
 
+1 #74 m 2014-08-22 10:00
minal jua drugi miesiac,a ja w to nadal nie moge uwiezyc,tak bardzo o Tobie mysle Alan,nigdy Cie nie zapomnimy,zawsz e bedziesz z nami
 
 
+2 #73 m 2014-07-18 09:04
Tak bardzo tesknie za Toba,Alan
 
 
+3 #72 kocham 2014-07-11 21:19
Jeszcze niedawno widziałam Cię jak idziesz uśmiechnięty.
A teraz to już miesiąc jak Cię nie ma :( Tęsknię za tobą i za twoim uśmiechem :( Kiedyś się jeszcze spotkamy, po drugiej stronie. W niebie. Spoczywaj w spokoju [*]
 
 
-1 #71 *lela* 2014-06-27 22:37
Choć cię nieznałam nie wiadomo jak dobrze ciężko mi to przeżyć że odszedłeś z tego świata..... :( kochany odpoczywaj w pokoju niech bug ma cię w opiece. Dozobaczenia po drugiej stronie :cry:
 
 
+21 #70 Rodzice ALANA 2014-06-15 21:46
Czernica nie chce być zawsze w wiadomościach jak to napisała jedna z osób,a tym bardziej tak tragicznych. Nie neguję,każdy ma prawo do wolnej wypowiedzi,ale takie właśnie osoby jak stracą najbliższą sercu osobę, czego im nie życzę mogą sobie wtedy zadać pytanie DLACZEGO. Ja mam odwagę osobistą i jak gdziekolwiek coś komentuję,to podpisuję się imieniem i nazwiskiem,bo mam charakter.Pozos tałym bardzo dziękujemy za pamięć.
 
 
+1 #69 Bonzo 2014-06-15 18:18
Jak już piszecie to najpierw się dobrze doinformujcie. Basen na KK został dofinansowany z budżetu UE i przez 5 lat nie można pobierać opłat za korzystanie z niego, co jest równoznaczne z tym, że jest on dostępny tylko i wyłącznie dla studentów uczelni.

A teraz druga sprawa. Samym zabranianiem niczego się nie zdziała. W Polsce tak najlepiej - był wypadek, droga w fatalnym stanie, ale nie naprawiamy, tylko postawimy ograniczenie do 40 km/h i sprawa rozwiązana. To samo tutaj - wydarzyła się tragedia to najłatwiej, najtaniej rozwiązać sprawę zabraniając kąpieli albo zamykając miejsce.

To, że na żwirowni jest to co jest to jedna rzecz - to jest ładne miejsce, z potencjałem, ale niestety poprzez to jaka jest tam woda, zdarzają się wiry i co jest na dnie wszelkiego rodzaju kąpiele są niesamowicie niebezpieczne. Gdyby było to miejsce czyste, bezpieczne mogłoby być bardzo fajnym kąpieliskiem, które nawet przy wprowadzeniu drobnej opłaty mogłoby świetnie funkcjonować. Niestety nikt z tym tyle lat nic nie robił i nic nie zrobi, a na końcu każdy powie, że tam zakaz, że trzeba być głupim, żeby się tam kąpać. Tylko z drugiej strony gdzie ci ludzie mają pojechać? Otwarty basen jest zdaje się tylko jeden, jest on niewielki. Są jeszcze termy, częściowo otwarte w sezonie letnim, ale brakuje czegoś takiego choćby na wzór Czochy.

Jest to bardzo przykre, smutne wydarzenie, chłopak miał przed sobą całe życie, zakończył je przez jeden błąd zdecydowanie za wcześnie. I nie oceniajcie kogoś jak nie znacie, bo ktoś może później was podobnie ocenić.

Chciałbym jeszcze przekazać najszczersze kondolencje rodzicom chłopaka, który musiał być naprawdę bardzo dobrym i lubianym człowiekiem. Znajomi i przyjaciele zrobili przepiękne pożegnanie Państwa synowi.
 
 
+5 #68 Smutna 2014-06-14 19:04
Nie znam chłopaka, ale z opowieści moich znajomych był świetnym chłopakiem. Szkoda Go :sad: Tam gdzie on się utopił byłam jakieś 2 lata temu (na materacu). Kiedyś myślałam, ze żwirownia jest mniej więcej bezpiecznym miejscem, ale najwidoczniej się myliłam. Bardzo miłe ze strony Bliskich Alana, że puścili te lampiony. Alan na pewno je widział i był dumny, że miał takich wspaniałych przyjaciół, znajomych, rodzinę. Ludzie, którzy Go krytykują:
Pomyślcie, że ktoś z Waszych znajomych tak tragicznie zginął. Pomyślcie jak czuję się teraz Jego rodzina. Był młody, a w tak tragicznie zginął. Miał tylko 18 lat.
Alan spoczywaj w pokoju [*]
 
 
0 #67 gangsta 2014-06-12 23:19
Co za ludzie brak słów zero inteligencji zeby sie tak wypowiadac na forum jebac [cenzura] wam w dupe wszystkim
 
 
+5 #66 klaudia 2014-06-12 22:27
Osobiście nie znam chłopaka ale na prawdę współczuje rodzinie i przyjaciołom Alana*.
Wyzywając go od debila pokazujecie swoją zerową inteligencje bo gdyby komuś z waszych znajomych coś takiego się przydarzyło to na pewno nie mówilibyście tak o nim
Pozdrawiam wszystkich znajomych chłopaka :)
 
 
-1 #65 XxXxX 2014-06-12 22:16
Cytuję ktosik:
Cytuję Kolega:
Kurwa ludzie jak nie wiecie, to się nie udzielajcie, bo gadać, to każdy potrafi, a nikt go nie znał..

A co to ma za znaczenie czy go znał czy nie ! Nie powinien sie tam kompać i skoro słabo pływał to po jasną... wypływał tam ? A akcja do dupy !

ty po[cenzura] czlowieku,slabo plywal?dobrze plywal...wciagn al go wir,chlopak nie mial szans! nie udzielajcie sie ludzie jak gowno wiecie ;/
 
 
+4 #64 dfgfv 2014-06-12 13:05
Mieszkam w Wojnowie i wiem jaki na tej żwirowni jest syf w ciągu roku co roku nabierała w niej brudna woda z powodzi i pól a potem w wakacje gdy przyświec słońcei zjerzdrza sie cała jelenia wykąpać się w bajorze , żwirownia jest owszem ładnym miejscem do poleżenia na kocu czy na ryby ale nie do kąpania chyba ze ktoś lubi się kąpać w bagnie i zatoniętych koparkach
 
 
0 #63 Nick 2014-06-11 23:57
W każdym miejscu nawet strzeżonym można się utopić jak się nie uważa na siebie i innych.
Na żwirowni może być bezpieczna i przyjemna kąpiel jak się pływa z zabezpieczeniem .
To fajne miejsce do odpoczynku. Wystarczy kupić sobie materac, ponton, koło albo rękawki i trzymać się brzegu.
 
 
+1 #62 revi 2014-06-11 23:07
Kąpać się tylko w miejscach do tego przystosowanych , oznakowanych i chronionych to niech ich zrobą więcej, a może ludzie przestaną to robić w miejscach niedozwolonych.
 
 
+3 #61 jędrek 2014-06-11 22:30
śmierć jest częścią życia szkoda chłopaka mógł żyć ale młodość rządzi się się innymi prawami
 
 
+3 #60 pikus 2014-06-11 20:54
Cytuję MarekJG:
Żal chłopaka, ale niestety to głupota. Sam też jak miałem 18 lat przepływałem Jezioro Pilchowickie wszerz. Wtedy wydawało mi się to ok, byłem pewien że nic się nie stanie, ale teraz już jako 30 latek mogę stwierdzić, że byłem kretynem. I nie chodzi o to kto jak dobrze pływa. Jeżeli w miejscu w którym mnie kryło złapałby mnie skurcz uda, nie miałbym żadnych szans na uratowanie się...

To fakt grunt pod nogami albo ktoś kto może pomóc chociaż przy skurczu to chwila ! Niestety z wiekiem widzi sie to ale młodość ma swoje prawa i niestety popełnia sie błędy czasami niewybaczalne :(
 
 
+2 #59 MarekJG 2014-06-11 20:37
Żal chłopaka, ale niestety to głupota. Sam też jak miałem 18 lat przepływałem Jezioro Pilchowickie wszerz. Wtedy wydawało mi się to ok, byłem pewien że nic się nie stanie, ale teraz już jako 30 latek mogę stwierdzić, że byłem kretynem. I nie chodzi o to kto jak dobrze pływa. Jeżeli w miejscu w którym mnie kryło złapałby mnie skurcz uda, nie miałbym żadnych szans na uratowanie się...
 
 
+6 #58 Łomnica 2014-06-11 19:04
Szkoda chłopaka :( Nieraz pływałam na wysepkę, ale na materacu .
Teraz wysepka zamiast napawać oczy pięknym widokiem, będzie przypominać o tragedii :(


Spoczywaj w pokoju [*]
 
 
+16 #57 smutno 2014-06-11 18:27
Znałam go więc nie piszcie że chciał się popisać, że to debil itp.
To był rozsądny,miły i mądry chłopak! Młodość to czas szaleństwa i zabawy, w jego przypadku skończyło się to źle :cry: Ale nie oznacza to że był debilem, poprostu działał pod wpływem impulsu. Wszyscy potrafią go oczerniać a nikt bie pomyśli że sam na codzień się tak zachowuje :/ Ludzie potrafią tylko krytykować tak naprawdę go nie znając :(
To był wspaniały chłopak, ciężko pogodzić się z tym że odszedł :( Będzie mi go brakować :( Spoczywaj w spokoju A. [*]
 
 
+17 #56 Koleżanka 2014-06-11 17:37
Znałam chłopaka!
Był bardzo rozsądny. Jak już ktos napisał po prostu popełnił gafę.
Każdemu może się zdarzyc!!!
A wy nie potraficie wczuc się w ból bliskich!
Najlepiej pisac, że mógł pomyślec i wyzywac od najgorszych!
A gdyby ktogoś z waszej rodziny spotkała tragedia to byście inaczej śpiewali!!!
SPOCZYWAJ W POKOJU A. [*] ;( :*
Chłopaka będę bardzo dobrze wspominała.
 
 
+5 #55 ktoś 2014-06-11 16:22
Cytuję bolo:
Żwirownia jest dla wszystkich i nie trzeba wybulić gotówki, żeby zwyczajnie sobie odpocząć. Nie każdego stać na termy.

Nie ,żwirownia nie jest dla wszystkich! To jest teren prywatny ,jest nawet tabliczka przy głównym wjeździe. A po za tym czy wynie rozumiecie ludzie tego że tam są wiry które wciągają i żaden doświadczony ratownik was wtedy nie uratuje bo jest ogromna siła. Dziwie sie ludziom że się kąpią w tym szlamie i bagnie... Nie chcielibyście wiedzieć dokładnie co jest na dnie i z czym się kąpiecie.
 
 
+4 #54 Nina 2014-06-11 13:28
Najlepiej jak ludzie nauczą się korzystać z wody i nie odpływać od brzegu przede wszystkim aby nie narażać życia drugiej osoby ratującej ciebie! Z brzegu to jeszcze ktoś rzuci materacem czy kołem, a tam dalej nikt nie będzie narażał swojego życia aby topielec cię pociągnął na dno.
Nikt widocznie nie mógł mu pomóc, zrobił to na własne ryzyko odpływając od brzegu!!!!
Lekcja dla innych- pływaj z kołem przy dupie lub materacem!
Pływanie to przyjemność, nie musimy z tego rezygnować a za to nauczyć się bezpiecznie korzystać z wody i myśleć trzeźwo, że płynąc bez zabezpieczenia robi sie to na własne ryzyko i nikogo nie można tym obwiniać tylko samego siebie.
Głupi i jeszcze raz głupi co pływa bez zabezpieczenia.
 
 
+7 #53 olo 2014-06-11 11:47
do takich akcji zawsze przyjezdza pierwsza straż !!! jaka reanimacja ? w głowę się puknijcie - sa tylko 4 minuty na taka reanimację. oni nie szukali żyjącego a topielca. a co straz nie ma szkoleń ? banda debili sie wymądrzających !!! a co więcej mozna było zrobić ??????????? najlepiej spuścic wodę i bedzie spokój
 
 
+4 #52 matka 2014-06-11 11:41
wiecie co --- głupota komentarzy jest tutaj przerażająca. Ja tam byłam - od strony plaży - z mężem i 2 dzieci. kąpiemy się zawsze na brzegu - nie wypływamy - jak to się mówi - czuje grunt - czuje się bezpiecznie. WIDZIAŁAM CAŁĄ AKCJĘ, widziałam z daleka jak wyciągają go na brzeg. dopóki nie zobaczyliśmy wozu straży, który przyjechał najpierw w złe miejsce
nie było słychać wołania RATUNKU, POMOCY, ŻADNYCH DZIWNYCH ZACHOWAŃ, JAKIEGOŚ PORUSZENIA

woda - spokojna, łabędzie, kaczki, kilkoro bawiących się dzieci w wodzie - dla mnie SZOK
zamykam oczy - widzę ten obraz, sama mam syna.
mam 34 lata - i bardzo bardzo współczuje rodzinie, w zasadzie po co te komentarze????? sami się pilnujcie, i swoich dzieci
 
 
+6 #51 matka 2014-06-11 11:35
Zachowajcie przyzwoitość w komentowaniu, w obliczu takiej tragedii.
 
 
-34 #50 adam 2014-06-11 11:16
ch uj mu w dupe
 
 
+1 #49 m1111 2014-06-11 10:52
Bardzo smutne, ale zarazem bardzo nieodpowiedzial ne !!! Grill-ujcie nad żwirownią ale nie kąpcie się, to taka moja społeczna prośba. :sad:
 
 
+3 #48 jg50 2014-06-11 10:37
Bądźmy po prostu przewrażliwieni i bardzo ostrożni.
 
 
+3 #47 bez znaczenia 2014-06-11 09:40
Cytuję eMeS:
Czernica po prostu kocha być w Wiadonościach :D Jak debil to nie ma co się dziwić że się utopił -_-


W tej chwili to tylko ty tu jesteś debilem pacanie! Komuś stała się tragedia, której nawet nie da się opisać a ty bluźnisz i bez podstawie obrażasz. Z miejsca, którego płynął wcale nie było tak daleko, może przeliczył swoje siły, nie wiesz tego, więc z łaski swojej się nie udzielaj, jak masz pisać takie bzdury! Jest to strasznie smutne, że chłopak, który był rozsądny i raz popełnił gafę, która kosztowała go życiem ludzie odbierają w taki sposób. Zastanówcie się czy byście byli też tacy cwani gdyby taka tragedia przytrafiła się waszym bliskim..
 
 
+8 #46 mewa 2014-06-11 09:23
Cytuję eMeS:
Czernica po prostu kocha być w Wiadonościach :D Jak debil to nie ma co się dziwić że się utopił -_-

Znałam tego chłopaka. Z szacunku i ze względu na rodzinę nie podam imienia. Chcę tylko zaznaczyć, że nie był to żaden "debil" tylko fajny, dobry kolega, który pozytywnie podchodził do otaczającego go świata i ludzi. Niech spoczywa w pokoju!
 
 
-36 #45 eMeS 2014-06-11 08:03
Czernica po prostu kocha być w Wiadonościach :D Jak debil to nie ma co się dziwić że się utopił -_-
 
 
-5 #44 planować 2014-06-11 07:26
Cytuję Ratownik:
Cytuję kaśka:
Cytuję Pływak:
Gdziekolwiek by się pływało, to i tak ludzie się topią, topili i będą topić!!! Czy to żwirownia, czy to Bóbr, czy Czocha czy staw czy basen, to i tak zawsze ktoś coś nie tak zrobi czasem z głupoty, czasem z nieszczęścia, czasem przez osoby trzecie.

Nie można zabronić ludziom pływać!!!!!! Może jeszcze na chodnik nie bedzie można wyjść, bo zawsze ktoś ginie na chodniku i w innym miejscu niestrzeżonym.

P.S- nie każdy był Gapiem i nie każdy słyszał co własciwie tam się stało skoro byli oddaleni od miejsca wypadku, wiec sobie dalej jedli grilla itp..... odczepcie sie od ODPOCZYWAJĄCYCH.

Co z tego, że twarze są niewidoczne na zdjęciach, ale sylwetki rozpoznawalne i widzę tu znajome osoby, które są niemiło zaskoczone inwigilacją i czepianiem się, że jakby nigdy nic dalej sobie sielankowali nad wodą... bo przecież nie słyszeli o tragedii i nie mieli zamaru sie tam pchać na Gapia.

A o co chodzi z tymi "gapiami"? Jakoś nie widzę, żeby ktoś się ich czepiał!


Autor napisał że inni cieszyli się w tym momencie swoim życiem, grillem itp....to oczywiste skoro nie wiedzieli z daleka co sie tam dzieje i nie chcieli podchodzić jako Gapiowicz by dowiedziec sie co się stało, tak więc zajmowali się swoimi sprawami, to chyba lepsze moim zdaniem niż robienie tłumu wokół akcji ratowniczej. Tych ludzi akurat nie powinno się stawiać w złym świetle, że żyli dalej swoim życiem nieświadomie co sie dzieje po drugiej stronie wody. Ja to tak odebrałem......

Bo autor zmienił.wczoraj napisał coś w stylu " dziwi jednak fakt obojętności obserwujących całą tragedię "
 
 
+2 #43 lea 2014-06-11 01:24
A mi się wydaje, że to raczej taka przenośnia. Odchodzi ktoś bliski, a życie toczy się dalej. Obok cierpienia radość. Ale nie wiem. Może się mylę..... :zzz
 
 
-4 #42 Ratownik 2014-06-11 01:15
Cytuję kaśka:
Cytuję Pływak:
Gdziekolwiek by się pływało, to i tak ludzie się topią, topili i będą topić!!! Czy to żwirownia, czy to Bóbr, czy Czocha czy staw czy basen, to i tak zawsze ktoś coś nie tak zrobi czasem z głupoty, czasem z nieszczęścia, czasem przez osoby trzecie.

Nie można zabronić ludziom pływać!!!!!! Może jeszcze na chodnik nie bedzie można wyjść, bo zawsze ktoś ginie na chodniku i w innym miejscu niestrzeżonym.

P.S- nie każdy był Gapiem i nie każdy słyszał co własciwie tam się stało skoro byli oddaleni od miejsca wypadku, wiec sobie dalej jedli grilla itp..... odczepcie sie od ODPOCZYWAJĄCYCH.

Co z tego, że twarze są niewidoczne na zdjęciach, ale sylwetki rozpoznawalne i widzę tu znajome osoby, które są niemiło zaskoczone inwigilacją i czepianiem się, że jakby nigdy nic dalej sobie sielankowali nad wodą... bo przecież nie słyszeli o tragedii i nie mieli zamaru sie tam pchać na Gapia.

A o co chodzi z tymi "gapiami"? Jakoś nie widzę, żeby ktoś się ich czepiał!


Autor napisał że inni cieszyli się w tym momencie swoim życiem, grillem itp....to oczywiste skoro nie wiedzieli z daleka co sie tam dzieje i nie chcieli podchodzić jako Gapiowicz by dowiedziec sie co się stało, tak więc zajmowali się swoimi sprawami, to chyba lepsze moim zdaniem niż robienie tłumu wokół akcji ratowniczej. Tych ludzi akurat nie powinno się stawiać w złym świetle, że żyli dalej swoim życiem nieświadomie co sie dzieje po drugiej stronie wody. Ja to tak odebrałem......
 
 
+2 #41 kaśka 2014-06-11 01:05
Cytuję Pływak:
Gdziekolwiek by się pływało, to i tak ludzie się topią, topili i będą topić!!! Czy to żwirownia, czy to Bóbr, czy Czocha czy staw czy basen, to i tak zawsze ktoś coś nie tak zrobi czasem z głupoty, czasem z nieszczęścia, czasem przez osoby trzecie.

Nie można zabronić ludziom pływać!!!!!! Może jeszcze na chodnik nie bedzie można wyjść, bo zawsze ktoś ginie na chodniku i w innym miejscu niestrzeżonym.

P.S- nie każdy był Gapiem i nie każdy słyszał co własciwie tam się stało skoro byli oddaleni od miejsca wypadku, wiec sobie dalej jedli grilla itp..... odczepcie sie od ODPOCZYWAJĄCYCH.

Co z tego, że twarze są niewidoczne na zdjęciach, ale sylwetki rozpoznawalne i widzę tu znajome osoby, które są niemiło zaskoczone inwigilacją i czepianiem się, że jakby nigdy nic dalej sobie sielankowali nad wodą... bo przecież nie słyszeli o tragedii i nie mieli zamaru sie tam pchać na Gapia.

A o co chodzi z tymi "gapiami"? Jakoś nie widzę, żeby ktoś się ich czepiał!
 
 
+2 #40 Ratownik 2014-06-11 00:42
To że ten chłopak utonął, to nie wina pozostałych użytkowników Żwirowni, którzy wiedzą jak się zachowywać w wodzie i, żeby się nie oddalać od brzegu!!!!!!!!! !!! Nie zabronisz innym odpoczynku nad wodą, bo inni nic złego tam nie robią.
Nie każdy jest taki sam!
Od zawsze i wszędzie ludzie pragną odpoczynku nad wodą, pływają i relaksują się.... a wypadki zdarzają się wszędzie!!!! w pracy, sklepie, basenie, łące, chodniku... to nie powód by zabraniać pozostałym korzystać z tych miejsc, bo zdarzają się wypadki dosłownie w każdym miejscu, bo niestety ludzie popełniają błędy a tak było, jest i będzie.
 
 
+3 #39 pływak286352 2014-06-11 00:35
Pływać jest gdzie. Jest basen w Miłkowie, na KK, niedługo otworzą na Sudeckiej, na sp 11. Wiem, że wymieniłem dwa kryte i tam nie można pić piwa itd., ale to jest durne oszczędzanie kasy, bo można pojechać na "żwirę" i nie płacić za wejście. Syf jak cholera, wiry o których ciągle słychać i uważa się je za mit, aa no i alkohol czy też inne środki. Z takim rozumem to wy sobie kupcie 4-pak i dmuchany basen, żeby nóżki koło domu pomoczyć. Co roku macie ofiary tej durnoty, a także w tym roku jak widać jedna osoba zapłaciła największą cenę za kąpiel w syfie.
 
 
0 #38 Ratownik 2014-06-11 00:34
W każdym miejscu strzeżonym czy niestrzeżonym trzeba umieć się zachowywać bezpiecznie, ale nie od razu rezygnować z kąpieli!
Trzeba wiedzieć jak się pływa i udziela pomocy, jak daleko można sobie odpłynąć, po jedzeniu i alkoholu nie wchodzić do wody, samemu nie jeździć nad wodę aby ktoś cię obserwował, mieć przy sobie dmuchany materac czy koło !!!

Nauczcie się korzystać z pływania aby uniknąć tragedii, bo samym rezygnowaniem z pływania i zamykaniem dostępu do wody problemu się nie rozwiąże a przecież miło jest posiedzieć nad wodą i dlaczego inni mają z tego relaxu rezygnować skoro potrafią się zachować bezpiecznie w wodzie?.
 
 
0 #37 Pływak 2014-06-11 00:06
Gdziekolwiek by się pływało, to i tak ludzie się topią, topili i będą topić!!! Czy to żwirownia, czy to Bóbr, czy Czocha czy staw czy basen, to i tak zawsze ktoś coś nie tak zrobi czasem z głupoty, czasem z nieszczęścia, czasem przez osoby trzecie.

Nie można zabronić ludziom pływać!!!!!! Może jeszcze na chodnik nie bedzie można wyjść, bo zawsze ktoś ginie na chodniku i w innym miejscu niestrzeżonym.

P.S- nie każdy był Gapiem i nie każdy słyszał co własciwie tam się stało skoro byli oddaleni od miejsca wypadku, wiec sobie dalej jedli grilla itp..... odczepcie sie od ODPOCZYWAJĄCYCH .

Co z tego, że twarze są niewidoczne na zdjęciach, ale sylwetki rozpoznawalne i widzę tu znajome osoby, które są niemiło zaskoczone inwigilacją i czepianiem się, że jakby nigdy nic dalej sobie sielankowali nad wodą... bo przecież nie słyszeli o tragedii i nie mieli zamaru sie tam pchać na Gapia.
 
 
+6 #36 kaśka 2014-06-11 00:02
To się nie powinno było zdarzyć. Wyrazy współczucia dla najbliższych! :sad:
 
 
+11 #35 edyy 2014-06-10 23:59
Takie coś jak ' żawirownia ' powinno sie zasypać w pizdu! Bylo by mniej ofiar.
 
 
+9 #34 belieber123 2014-06-10 23:56
szkoda chłopaka :c :cry:
 
 
+1 #33 bolo 2014-06-10 23:54
Żwirownia jest dla wszystkich i nie trzeba wybulić gotówki, żeby zwyczajnie sobie odpocząć. Nie każdego stać na termy.
 
 
0 #32 świadek 2014-06-10 23:48
Cytuję Pływak:
Słuchajcie, to bardzo niestosowne ze strony Fotografa, który publicznie wstawia fotki gdy ludzie przyjechali tu odpoczywać a nie być nękanym fotografowaniem w stroju kąpielowym itp. Dużo ludzi nie wiedziało co się stało i nie biegło w stronę straży pożarnej by wypatrywać co tam się dzieje, bo Gapiowicze są zbędni w akcjach ratunkowych, i też nie powinno się fotografować przypadkowych ludzi. Do cholery totalna INWIGILACJA nawet w krzakach i w wodzie !!!!! Nie czepiajcie się w artykule ludzi, którzy przyjechali tu ODPOCZYWAĆ i zachowywali się jakby nic się nie stało, bo tak też było, po drugiej stronie nikt nie wiedział co się dzieje i nie pchał się na miejsce akcji ratunkowej na siłę po to by wypytać innych Gapiów i robić tłum niepotrzebny jak to ludzie robią zazwyczaj !

Nie pchał się na miejsce akcji ratunkowej?! NIEPRAWDA! Kilku gapowiczów stało na samym cypelku i obserwowało zdarzenie, a jeden gostek tylko w kąpielówkach nawet robił zdjęcia. Ktoś nawet go zapytał, czy jest dziennikarzem. Na co zaprzeczył. Poza mną było jeszcze kilka osób, które to widziało i słyszało, więc może lepiej się nie wypowiadać, jak się czegoś nie wie.
 
 
+2 #31 lilka 2014-06-10 23:40
Cytuję Pływak:
Słuchajcie, to bardzo niestosowne ze strony Fotografa, który publicznie wstawia fotki gdy ludzie przyjechali tu odpoczywać a nie być nękanym fotografowaniem w stroju kąpielowym itp. Dużo ludzi nie wiedziało co się stało i nie biegło w stronę straży pożarnej by wypatrywać co tam się dzieje, bo Gapiowicze są zbędni w akcjach ratunkowych, i też nie powinno się fotografować przypadkowych ludzi. Do cholery totalna INWIGILACJA nawet w krzakach i w wodzie !!!!! Nie czepiajcie się w artykule ludzi, którzy przyjechali tu ODPOCZYWAĆ i zachowywali się jakby nic się nie stało, bo tak też było, po drugiej stronie nikt nie wiedział co się dzieje i nie pchał się na miejsce akcji ratunkowej na siłę po to by wypytać innych Gapiów i robić tłum niepotrzebny jak to ludzie robią zazwyczaj !

Nie rozumiem w czym problem. Całe plaże pokazują i jest ok, a tu ludzie praktycznie nierozpoznawaln i i nie ma negliżu. Zginął człowiek i to jest tragedia, a nie czy jakiś ludek z oddali jest gdzieś widoczny!
Wyrazy współczucia dla rodziny.
 
 
0 #30 Pływak 2014-06-10 23:40
Topielce są, bo ludzie nigdy nie będą idealni by uważać na siebie i nie wypływać za daleko bądź nie skakać na główkę, nie wchodzić rozgrzanym do zimnej wody itp itp i to nie powód by reszta miała nie pływać!!!! Ludzie to z domu wyjść nie można bo wszędzie może coś się stać, bo zawsze ktoś coś nie tak zrobi.... Pływanie nie jest zabronione...a nawet na basenie ludzie się topią.
 

Komentarze są teraz zamknięte dla tego wpisu.

Znajdż nas na Facebooku

Szukasz FOTOGRAFA ?

IMG 20191021 002824

Tematy Pokrewne

 

Google+