Kierowca musiał wezwać lawetę

Policjanci zatrzymali kierującego niesprawnym technicznie pojazdem. Kierowca musiał wezwać lawetę.

seat1Policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego niesprawnym technicznie pojazdem. Kierowca miał zakaz dalszej jazdy tym pojazdem, gdyż naruszał on wymagania ochrony środowiska, zatrzymano również dowód rejestracyjny. Kierowca ukarany mandatem i zmuszony był wezwać lawetę.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 26 stycznia 2021 roku, około godziny 12.40 w Jeleniej Górze na ul. Wolności do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Seat. Stan techniczny tego pojazdu już z daleka budził ich zastrzeżenia z uwagi na nadmierny hałas i emisję spalin.

Kierującym okazał się 46-letni jeleniogórzanin. W trakcie kontroli okazało się, że auto nie posiada katalizatora oraz tłumików, zamiast których wmontowana była długa rura, a z komory silnika wyciekały płyny eksploatacyjne. Spostrzeżenia policjantów potwierdzono na jednej z jeleniogórskich stacji diagnostycznych.

Kierowca został ukarany mandatem, zatrzymano mu dowód rejestracyjny, miał zakaz dalszej jazdy z uwagi, że pojazd naruszał wymagania ochrony środowiska oraz zmuszony był wezwać lawetę.

Dodaj komentarz

Komentuj zgodnie z zasadami dodawania komentarzy Regulamin

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdż nas na Facebooku

Szukasz FOTOGRAFA ?

IMG 20191021 002824

Tematy Pokrewne

 

Google+