Policjantka online zachęcała studentów do służby w Policji

16 grudnia 2020 roku jeleniogórska policjantka online zachęcała studentów Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych, kierunek Pedagogika Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze do wstąpienia w szeregi jeleniogórskich policjantów.

stud1Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej objęty jest patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze, w ramach którego prowadzona jest współpraca z jeleniogórską policją. Studenci mogą w sposób praktyczny zapoznać się ze służbą i zadaniami policjantów, strukturą oraz specyfiką służby tutejszego garnizonu, jak również mogą realizować praktyki studenckie.

Policjanci współpracują ze studentami w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, jak również prowadzą spotkania, w trakcie których zachęcają ich do służby w Policji.

16 grudnia br. odbyło się kolejne spotkanie ze studentami, jednak ze względu na zagrożenie epidemią koronawirusa, odbyły się one tym razem online. Jest to kolejne z cyklu spotkań ze studentami, których celem jest promocja zawodu policjanta.

Funkcjonariuszka omówiła procedurę przyjęcia do policji, wymaganą dokumentację, jak również wskazała strony internetowe Policji, na których są one dostępne. Są już efekty tych spotkań, gdyż pierwsi studenci rozpoczęli procedurę wstąpienia do Policji, a kilku z nich jest już w szeregach jeleniogórskiej Policji.

Studenci dowiedzieli się w jaki sposób skontaktować się z policjantami z jednostki, na terenie której znajduje się uczelnia, jak również policjantka przedstawiła im założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i poinstruowała, w jaki sposób mogą z niej korzystać i wspólnie zadbać o bezpieczeństwo.

podinspektor Edyta Bagrowska

Komentarze  

 
+1 #1 acab 2020-12-16 19:38
idżcie do milicji, będziecie przeciwko Narodowi ale za to będziecie mogli strzec domu dyktatora oraz jego pomników... brawo!!
Cytować
 

Dodaj komentarz

Komentuj zgodnie z zasadami dodawania komentarzy Regulamin

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdż nas na Facebooku

Szukasz FOTOGRAFA ?

IMG 20191021 002824

Tematy Pokrewne

 

Google+