Młodzi ludzie muszą wiedzieć, czym to grozi...

- Niestety, widać, że młodzież jest już bardzo związana z Internetem. Młodzi ludzie muszą wiedzieć, czym to grozi. Internet jest dla ludzi, ale korzystanie z niego musi odbywać się w sposób bezpieczny - podkreślił Bogdan Helik, Dyrektor ZSRA im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze, podczas konferencji na temat zagrożeń czyhających w sieci.

ABC 1775

 

Konferencja odbyła się w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w środę 24.05.2017. Spotkanie miało na celu uświadomienie uczniom zagrożeń, jakie wynikają z korzystania z Internetu. Poruszono również problem odpowiedzialności karnej za przestępstwa popełniane w sieci.
Niebezpieczne wirusy, kradzież danych osobowych, sprzedaż nielegalnych towarów, czy fałszywe witryny – to tylko niektóre z zagrożeń współczesnego świata. Każdy użytkownik Internetu powinien również brać pod uwagę zagrożenia wynikające ze strony pozostałych użytkowników.
Groźby karalne, znieważenia, zamieszczanie niecenzuralnych treści, umieszczanie w sieci zdjęć i filmików dotyczących innych osób, które to znieważają te osoby, są niestety dosyć częstym zjawiskiem, szczególnie wśród młodszych użytkowników Internetu. Trzeba pamiętać, że jest możliwość ustalenia sprawcy takich przestępstw i o tym warto pamiętać.


Więcej informacji na ten temat w wypowiedzi Dyrektora ZSRA poniżej.Dodaj komentarz

Komentuj zgodnie z zasadami dodawania komentarzy Regulamin

Kod antyspamowy
Odśwież

 

Google+