"Moja Mała Ojczyzna - Sudety Zachodnie" zakończenie projektu

VII edycja projektu "Moja Mała Ojczyzna - Sudety Zachodnie" zakończona!

W piątek 10.06.2016 uczniowie 16 jeleniogórskich szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych oraz zaproszeni goście spotkali się w Muzeum Miejskim "Dom G. Hauptmanna" w Jagniątkowie, żeby podczas wspólnej zabawy oficjalnie podsumować miniony rok.

Z pętli "Siódemki" w Sobieszowie uczniowie niebieskim szlakiem, przez Grzybowiec, przywędrowali na miejsce spotkania. Tam wszystkich bardzo serdecznie przywitała Dyrektor Muzeum Miejskiego "Domu G. Hauptmanna" Julita Zaprucka.

DSC 3636

Pierogi i zupa ogórkowa pozwoliły wędrowcom odzyskać siły i przystąpić do prezentowania przygotowanych podczas marszu wersji piosenki, będącej hitem zakończenia V edycji, oraz krótkich utworów wierszowanych. Każda ze szkół przygotowała także zabawy zespołowe i popisy artystyczne.

Szczególnie miłym akcentem, zarówno dla uczniów jak i zebranych nauczycieli, okazało się wręczanie nagród, dyplomów i odznak projektu oraz przekazanie pucharu przechodniego Prezydenta Miasta Jeleniej Góry (szkoły ponadgimnazjalne) w ręce pani Danuty Pawłowicz, dyrektora Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2. Puchar Rady Miasta Jeleniej Góry (szkoły gimnazjalne) pozostał w Gimnazjum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych.

Był również czas na promocję nowego wydania książki "Skarby drzewa" oraz na krótkie wystąpienie Reginy Chrześcijańskiej.

W trakcie wspólnego tańca i zajęć rekreacyjno - sportowych panowała bardzo przyjazna, luźna atmosfera. Impreza zakończyła się po godz. 14.00.

Warto przypomnieć, że koordynatorem projektu jest Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystycznych, który reprezentuje Kazimiera Pitera, pomysłodawczyni i autorka projektu. W każdej szkole jest koordynator szkolny, który realizuje zadania projektu w swojej szkole i uczestniczy wraz z uczniami w potyczkach międzyszkolnych. Jak to widać także i na zdjęciach, projekt cieszy się dużym powodzeniem, zarówno wśród młodzieży, jak i nauczycieli.

Równolegle w sali rajskiej "Domu G.Hauptmanna" odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom 63. edycji Konkursu Europejskiego, organizacją którego wspólnie z MDK zajmował się Zespół Szkól Ekonomiczno-Turystycznych.

Uczniowie dobrze znający język niemiecki wzięli udział w spotkaniu z młodym poetą niemieckim.

 

Komentarze  

 
0 #2 Tyty 2016-06-13 10:48
Slaba impreza malo do jedzenia tylko jakies pierogi i zupa wstyd :/
Cytować
 
 
-1 #1 ewaW 2016-06-12 08:28
Widać, że młodzi dobrze się bawią. Taka odskocznia od nauki właśnie w czerwcu i do tego podczas pięknej pogody to naprawdę fajna sprawa.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Komentuj zgodnie z zasadami dodawania komentarzy Regulamin

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdż nas na Facebooku

Szukasz FOTOGRAFA ?

IMG 20191021 002824

Tematy Pokrewne

 

Google+