WEPA zapewni miejsca pracy

Będą nowe miejsca pracy w Kotlinie Jeleniogórskiej, gdyż rozbudowuje się zarówno piechowicka WEPA, jak i fabryka Dr. Schneider w Radomierzu. Oba zakłady stawiają nowe hale na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. WEPA inwestuje w polski zakład papieru higienicznego. Na brak siły roboczej na pewno nie może narzekać, gdyż bezrobocie w regionie jest wysokie.

thumb wepa 016W firmie WEPA Professional Piechowice S.A. 16.12.2013 o godz. 11.00, w obecności licznie przybyłych gości, braciom Krengel, przedstawicielom rodzin właścicieli, uroczyście przekazano kolejne zezwolenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Kamiennej Górze na prace związane z dalszą rozbudową tego zakładu. Szacuje się, że zaplanowane inwestycje dodatkowo zapewnią miejsca pracy na dłuższy okres całkiem sporej grupie pracowników.

Wręczając zezwolenie, prezes Iwona Krawczyk podkreśliła zaangażowanie Grupy WEPA na naszym regionalnym rynku pracy i zapewniła jednocześnie gospodarzy o dalszym wsparciu polskich urzędów.

Po jej wystąpieniu odbyło się oficjalne otwarcie nowej hali magazynowej papieru higienicznego. Przybyli goście zwiedzili zakład i mogli zapoznać się z produkcją papieru higienicznego oraz planami dalszej rozbudowy.

Warto podkreślić, że Grupa WESPA z siedzibą w Arnsberg w Nadrenii Północnej Westfalii jest firmą rodzinną zajmującą się produkcją wysokiej jakości papieru higienicznego. Obecnie należy ona do jednej z czterech największych firm tej branży w Europie.


Komentarze  

 
+1 #4 mieszkanka 2013-12-17 07:48
Dobrze, że Niemcom się opłaca. Polsce nic nie trzeba. Pozamykali i polikwidowali wszystko co się ruszało na rynku pracy a ludzi wyprawili na emigrację.
Cytować
 
 
+1 #3 kom 2013-12-17 07:46
Kropla w morzu potrzeb ale dobre i tyle w tej naszej nędzy lokalnej.
Cytować
 
 
0 #2 ktoś 2013-12-17 07:38
Niemiec płaci więcej niż najniższą krajową - Polak. Dobrze, że się w ogóle tutaj znalazł z tymi zakładami pracy bo ludzie przeżywają tragedie, nędzę, rozpad rodziny. Dramat polski.
Cytować
 
 
0 #1 ed 2013-12-16 21:23
Pracownicy się znajdą. Ciekawe tylko za ILE! :-*
Cytować
 

Dodaj komentarz

Komentuj zgodnie z zasadami dodawania komentarzy Regulamin

Kod antyspamowy
Odśwież

 

Google+