Wzrasta ilość zakażeń

Trwają szczepienia nauczycieli przeciwko covid 19. Odbywają się z różną intensywnością w Szpitalu oraz przychodniach, niestety do szczepień zgłosiło się obecnie ok. 51 % uprawnionych do tego zabiegu. Ukończenie szczepień w tej grupie poprawi – co oczywiste – sytuację, niemniej zbyt wielka grupa waha się, czy poddać się szczepieniu.

coronowirusNiestety – także w Urzędzie Miejskim zagrożenie zakażeniami zaczyna być znowu odczuwalne. W kilku wydziałach pracownicy bądź członkowie ich rodzin mają stwierdzone zakażenie, co oznacza, że wydziały są zdekompletowane, choćby ze względu na konieczne kwarantanny. Wprawdzie nie przekłada się to jeszcze na opóźnienia w terminach załatwiania spraw, niemniej widać już opóźnienia w przypadkach niektórych inwestycji. Przepisy bowiem są jednoznaczne – jeśli firma, która jest zobowiązana do dotrzymania konkretnego terminu zakończenia robót zgłosi, że opóźnienie jest wynikiem zarażania bądź konieczności kwarantanny jej pracowników, to z ustawy wynika, że zgoda Urzędu i aneks wydłużający harmonogram jest automatyczny.

Z tego też tytułu – dla przykładu – w najbliższym czasie nie będą odbywały się lustracje w miejscach, w których lokatorzy zgłosili zamiar wymiany źródła ogrzewania. Wydział przyjął już w tym roku 112 wniosków, w różnych fazach ich załatwiania znajduje się 85 z nich, jednak wizyty w mieszkaniach są na kilka, czy kilkanaście dni wstrzymane, żeby nie potęgować zagrożenia zakażeniem.

Komentarze  

 
+1 #1 Janusz z bloku 2021-02-23 00:15
Niemcy w ogóle nie chcę się szczepić.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Komentuj zgodnie z zasadami dodawania komentarzy Regulamin

Kod antyspamowy
Odśwież

 

Google+