Szpital Wojewódzki w Jeleniej Górze wznawia porody rodzinne

Porody rodzinne powracają do Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej

dziecko niemowleOd poniedziałku, 15 lutego Szpital Wojewódzki w Jeleniej Górze wznawia porody rodzinne. To długo wyczekiwana wiadomość dla par przygotowujących się do porodu. Priorytetem, jak w każdym przypadku jest bezpieczeństwo, komfort i zdrowie przyszłych rodziców oraz dzieci. Rodzice lub inne bliskie osoby muszą spełnić dodatkowe warunki, by móc towarzyszyć rodzącej na sali.

Poród rodzinny to silne przeżycie dla obojga. Często zbliża do siebie partnerów i umacnia więź panującą między nimi. Dlatego też, powrót porodów rodzinnych do WCSKJ po wielomiesięcznej przerwie to odpowiedź na potrzeby przyszłych Mam oraz ich partnerów. Aby jednak uczestniczyć w takim porodzie, osoba towarzysząca musi spełnić określone warunki, m.in. poddać się testowi na COVID-19.

– Bardzo się cieszymy, że możemy wrócić do porodów rodzinnych, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem w naszym Szpitalu.W tym roku będą odbywać się one na wyjątkowych warunkach. W trosce o komfort i bezpieczeństwo Pacjentki, osoby towarzyszącej oraz personelu medycznego, osoba chcąca uczestniczyć przy porodzie musi m.in. wypełnić specjalną ankietę oraz poddać się testowi antygenowemu lub testowi PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2.–mówi dyrektor WCSKJ Nikolaj Lambrinow.

Jak dodaje dyrektor Lambrinow, w przypadku wyniku negatywnego, jeśli nie ma innych przeciwskazań, osoba towarzysząca może być obecna na sali podczas porodu. Przygotowanie do porodu rodzinnego najlepiej zacząć już na 14 dni przed planowanym porodem i maksymalnie ograniczyć swoje kontakty z innymi osobami.

Jakie zasady obowiązują podczas porodów rodzinnych?

W dzień porodu, przyszła mama wraz z osobą towarzyszącą powinna udać się na SOR Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze. Pacjentka zostanie przyjęta na Oddział Położniczo-Ginekologiczny, i wraz z osobą towarzyszącą zostaną poddane badaniu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Jeśli obydwa wyniki są negatywne, a lekarz z Oddziału Położniczo-Ginekologicznego nie stwierdzi innych przeciwskazań, osoba towarzysząca będzie mogła być obecna podczas porodu. Należy pamiętać, że ostateczna decyzja zawsze należy do lekarza, który ma na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo i zdrowie Pacjentki i Dziecka.Pozytywny wynik testu u Pacjentki nie wpływa na decyzję o przyjęciu na Oddział.

Więcej informacji dla przyszłych mam można znaleźć na stronie internetowej Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej https://www.spzoz.jgora.pl/ lub pod numerem telefonu na oddział Położniczo-Ginekologiczny Szpitala: 75 753 76 51

Komentarze  

 
0 #1 Madzia 2021-02-23 13:02
Super a Panie po cesarce :-| one też potrzebują wsparcia bliskiej osoby...
Cytować
 

Dodaj komentarz

Komentuj zgodnie z zasadami dodawania komentarzy Regulamin

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdż nas na Facebooku

Szukasz FOTOGRAFA ?

IMG 20191021 002824

Tematy Pokrewne

 

Google+