Moja Mała Ojczyzna w światecznej odsłonie

15 grudnia 2017 r. już po raz czwarty uczestnicy projektu "Moja Mała Ojczyzna" spotkali się, aby śpiewać kolędy, piosenki świąteczne oraz we wspólnym, większym gronie przypomnieć sobie nie tylko polskie tradycje bożonarodzeniowe. W nastrojowym koncercie, który odbył się auli Zespołu Szkół Ekonomiczno - Turystycznych w Jeleniej Górze, wzięli udział uczniowie z 8 jeleniogórskich szkół ponadgimnazjalnych i z 5 byłych gimnazjów.


AAA 6750


Zabrzmiały piękne znane i te trochę mniej popularne kolędy w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim i w języku polskim. Podczas koncertu panowała świąteczna rodzinna atmosfera, którą potęgowały jeszcze starannie wykonane przez uczniów Ekonoma barwne dekoracje świąteczne, stroje uczestników oraz gustownie przygotowane stoły.

Wszyscy uczestnicy piątkowego wydarzenia włożyli dużo serca w przygotowane przez siebie interpretacje. Gospodarzy reprezentowały Martyna Machnik i Magda Langiewicz, które zaśpiewały kolędy w języku angielskim oraz Gabrysia Fischer, która podbiła serca zebranych staropolską kolędą: „Gdy śliczna panna".

- Mamy tu bardzo dobry czas. Dobrze czasem na chwilę opuścić swoją szkołę i spróbować zrobić coś ponad program. Młodzieży podobają się takie inicjatywy - zauważyła z uśmiechem jedna z odwiedzających placówkę nauczycielek.


Dodaj komentarz

Komentuj zgodnie z zasadami dodawania komentarzy Regulamin

Kod antyspamowy
Odśwież

 

Google+